Pomoc dla Ugandy!

29.11.2022

Celem misji katolickich jest głoszenie Chrystusa i Ewangelii, przekazywanie wiary, a także pomoc ludziom w potrzebie. Misjonarze prowadzą szkoły i przedszkola, ośrodki zdrowia i sierocińce. Budują kaplice i kościoły, które stają się lokalnymi centrami pomocy i nauki. Często mieszkają w trudnych warunkach, aby być jak najbliżej tych, którym służą.Od czerwca 2021 r. nasza szkoła współpracuje i wspiera placówkę misyjną w Ugandzie. W ubiegłym roku szkolnym nasi szkolni wolontariusze własnoręczne zrobili kartki bożonarodzeniowe i wielkanocne, które zostały wysłane do Matuggi w Ugandzie. Udało się także wesprzeć finansowo tamtejsze dzieci oraz młodzież. Dzięki temu franciszkanie mogli zorganizować swoim podopiecznym dzień pełen upominków i zabawy. Z relacji o. Józefa wiemy, że działania te były dla młodych ludzi ogromną niespodzianką i sprawiły im wielką radość. Także i w tym roku szkolnym wolontariusze wraz z opiekunami pragną wesprzeć działalność polskiej placówki misyjnej prowadzonej przez franciszkanów. Za wszelkie okazane wsparcie dziękujemy i pragniemy przekazać płynące od o. Józefa serdeczne pozdrowienia dla wszystkich i zapewnienie o modlitwie.