„Poznaj jej drugie oblicze”

3.11.2015

Biblioteka szkolna od wielu lat organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi, gościliśmy u siebie poetów, pisarzy, pisarzy i poetów piszących po śląsku, malarki, plastyków oraz innych ludzi aktywnych w swoim środowisku.
„Cudze chwalicie, swego nie znacie….” – w myśl tego przesłania w tym roku szkolnym będziemy spotykać się z naszymi pracownikami.
Na pierwszym spotkaniu gościliśmy Panią Janinę Dąbrowską, szkolną pielęgniarkę, która nie tylko interesuje się poezją ale sama pisze piękne wiersze.

Na drugiem spotkaniu 22 października również gościem była Pani Janina.
Opowiedziała uczniom  jak to się dzieje, że w jej głowie powstają tak piękne, różnorodne w swej tematyce wiersze. Przeczytała wiersze o tematyce jesiennej a uczniowie w skupieniu słuchali, później z zainteresowaniem zadawali pytania.