Prezydencja Polski w Unii Europejskiej widziana oczyma uczniów

15.02.2012

W związku z zakończoną w grudniu 2011 roku naszą prezydencją w Unii Europejskiej uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku wzięli udział w konkursie plastycznym. Zadanie młodzieży polegało na tym, aby w sposób interesujący zaprezentować najciekawsze regiony czy miasta w Polsce. Klasy mogły sobie wybrać region, który chciały przedstawić. Oryginalne prace zbiorowe można podziwiać na szkolnym korytarzu. Wśród prac plastycznych przygotowanych przez młodzież były m.in. Mazury, był Wrocław, Kraków czy Rybnik. Prezentowane prace zostały ocenione przez samych uczniów. Wyniki głosowania i tym samym prace, która najbardziej przypadły do gustu młodzieży poznaliśmy pod koniec stycznia 2012 roku podczas uroczystego apelu. Najbardziej spodobały się prace wykonane przez uczniów klasy I LO oraz I A ze szkoły przysposabiającej, którym przyznano ex aequo I miejsce. Przyznano również trzy równorzędne drugie nagrody. Dyplomy oraz drobne upominki rzeczowe trafiły do uczniów z klasy II LO oraz II B i C ze szkoły przysposabiającej. Niezależnie od werdyktu warto zwrócić uwagę na pomysłowość i oryginalność wszystkich prac zgłoszonych do konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy do galerii.