Promujemy się na Targach Edukacji

26.03.2014

W dniu 21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny w Rybniku zorganizowano VII edycję Targów Edukacji. Placówki ponadgimnazjalne z terenu miasta zaprezentowały swoje oferty adresowane do absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Wzorem lat minionych również nasza szkoła przedstawiła swoją propozycję edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Warto przy okazji przypomnieć, iż w Zespole Szkół nr 6 poza tradycyjnymi zajęciami uczniowie mają okazję uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem metody Tomatis, Biofeedback czy mis tybetańskich. Te zabiegi rehabilitacyjne w połączeniu z innymi zajęciami np. w Sali Doświadczeń Świata czy na krytej pływali znacznie usprawniają funkcjonowanie osób niepełnosprawnych.

Ponadto na stoisku szkoły zainteresowani mogli zobaczyć krótki film o placówce, prezentację multimedialną oraz wziąć folder informujący o profilach kształcenia oraz różnorodnych formach bezpłatnej terapii dla uczniów. Wśród materiałów promocyjnych znalazły się także informacje dotyczące możliwości przekazania 1% z podatków i tym samym wsparcia działalności statutowej działającego przy szkole Stowarzyszenia „DLA DOBRA”.