Przedstawiciele ZS nr 6 w Portugalii

24.06.2015

Po przylocie do Portugalii był czas na krótkie zwiedzanie Lizbony.Nie lada atrakcją było obejrzenie oceanarium wraz z jego mieszkańcami z morskich głębin. Specjalnymi autobusami turystycznymi grupa objechała Lizbonę wraz z jej zabytkami. Był czas na popróbowanie specjałów kuchni portugalskiej(w tym małż i ślimaków), spacer zabytkowymi ulicami, moczenie nóg w oceanie oraz odpoczynek pod palmami.

Po jednej nocy w Lizbonie i dojechaniu wszystkich partnerów projektu nastąpiły przenosiny do Santarem, miejsca docelowego.Uczestnicy projektu zostali przyjęci w tamtejszym urzędzie miasta a także w ośrodku rehabilitacyjno-terapeutycznym dla osób niepełnosprawnych.  W Santarem grupa zabrała się do wytężonej pracy projektowej , a młodzież wzięła udział w różnorakich warsztatach odbywających się na uniwersytecie, przy udziale studentów wolontariuszy. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń, opaleni, a opowieściom nie było końca.