Realizujemy film o szkole

11.06.2012

Właśnie trwają zdjęcia do filmu o naszej szkole czyli Zespole Szkól nr 6 w Rybniku – Boguszowicach. To dla nas nowe, ale bardzo interesujące wyzwanie. Inspiracją do powstania filmu było zaproszenie do III edycji konkursu „Promotor zawodu” ogłoszonego przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Rybniku.

Film będzie zatem traktował o profilach kształcenia w naszej szkole, o przestrzeganiu zasad BHP i ogólnie o tym jak jest w naszej szkole. Zdjęcia są już właściwie na ukończeniu. Przed nami jeszcze montaż całości. Uchylając rąbka tajemnicy możemy powiedzieć, że w role przewodnika po szkole wcielił się Piotr Holona uczeń klasy pierwszej.

W filmie występuje pani dyrektor Grażyna Adamczyk oraz Lucyna Stojak nauczycielka przedmiotów zawodowych. Film traktuje zaledwie o drobnym wycinku z życia naszej szkoły. Wiele zagadnień zostało w nim raptem zasygnalizowanych lub wręcz pominiętych. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową, aby się przekonać, jak wiele dzieje się w naszej szkole. W krótkim trwającym 5 minut filmie trudno to wszystko pomieścić. Mamy nadzieje w przyszłości kontynuować naszą przygodę z kamerą.