Regionalny konkurs NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE z udziałem uczniów naszej szkoły

28.04.2014

10 kwietnia 2014 w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom w XIX edycji regionalnego konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie”. W  gronie finalistów znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku, którzy startowali w zawodowych kucharz, cukiernik, sprzedawca. W marcu trwały zmagania praktyczne w partnerskich szkołach na terenie województwa śląskiego i opolskiego.

Część praktyczna w zawodzie kucharz odbyła się Lublińcu, sprzedawca w Rudzie Śląskiej, a cukiernik w Sosnowcu. Finał czyli część pisemna i podliczenie punktów z części praktycznej zorganizowane w Częstochowie zakończył zmagania uczniów szkół zawodowych.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wypadli dobrze, zajmując w licznej grupie uczestników miejsca tuż za podium. Uczestnikom konkursu towarzyszyła młodzież z naszej szkoły, która dzięki dofinansowaniu z Miasta Rybnika brała udział w integracyjnym wyjeździe do Częstochowy.

Młodzież szkolna kibicowała naszym reprezentantom. Gratulujemy naszym uczniom dobrej postawy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych. Środki na wyjazd integracyjny do Częstochowy pozyskało z Miasta Rybnika Stowarzyszenie „DLA DOBRA” działające przy Zespole Szkół nr 6.