Relacja z warsztatów bożonarodzeniowych

30.12.2013

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się kolejne dwa spotkania w ramach Warsztatów Bożonarodzeniowych, organizowanych dzięki wsparciu finansowemu Miasta Rybnik. Podobnie jak w czasie pierwszego i drugiego spotkania naszymi gośćmi byli uczniowie Gimnazjum nr 7 w Boguszowicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Rybniku oraz podopieczni Szkoły Życia w Rybniku.
W ramach tych cyklicznych spotkań w dniu 09.12.2013 , uczestnicy wzięli udział w zajęciach w pracowni ceramicznej poprowadzonych przez panią Wiesławę Deręgowską. W trakcie zajęć uczniowie poddali szkliwieniu przygotowane na pierwszych zajęciach ceramicznych anioły. Uczestnicy warsztatów, w czasie wszystkich spotkań przygotowywali ozdoby choinkowe, wykorzystując różne techniki. Temu celowi służyły również warsztaty poprowadzone przez pania Annę Wołowiec, która pokazała uczniom naszej szkoły oraz naszym gościom jak można wykorzystać technikę quilling do przygotowania bombek. Ostatnie spotkanie w ramach Warsztatów Bożonarodzeniowych odbyło się dnia 16.12.2013.

Były to zajęcia w pracowni witrażu poprowadzone przez pana Marka Matułę. Uczestnicy wykańczali przygotowane na poprzednich zajęciach szklane anioły.
Jak fantastyczne ozdoby powstały w trakcie Warsztatów Bożonarodzeniowych można było się przekonać podczas wspólnego ubierania choinki wystawą prac uczestników.

Mamy nadzieję , że spotkania z tego cyklu zaowocowały nie tylko w postaci namacalnych efektów – ozdób choinkowych, ale pozwoliły również uczestnikom wzmocnić wiarę w siebie i własne umiejętności. Dały okazję do doskonalenia sprawności manualnej, ćwiczenia cierpliwości, wyciszenia. Były okazją do wzajemnego poznawania się i wzajemnej pomocy. Cieszymy się, że mogliśmy ponownie gościć w naszej szkole uczniów z różnych placówek z naszego miasta.