Relacja z warsztatów terapeutyczno- integracyjnych- spotkanie III

19.06.2013

Niedawno odbyło się trzecie spotkanie w ramach warsztatów terapeutyczno – integracyjnych w naszej szkole. Podobnie jak w przypadku poprzednich spotkań realizacja tej części możliwa była dzięki finansowemu wsparciu z funduszy Miasta Rybnik, przeznaczonych na promowanie twórczości i osiągnięć osób  niepełnosprawnych.

Pierwsza część zajęć przygotowana została przez Panią Annę Wołowiec. Nasi goście wraz z naszymi uczniami w trakcie tej części zajęć wykonali świece ozdobne. Podczas tych zajęć poznali składniki jakich używa się do wyrobu świec oraz  technikę ich wykonania. Mieli również okazję do wykazania się inwencją twórczą a także umiejętnością współpracy bo jak się okazało wzajemna pomoc była nieodzowna.

W przerwie pomiędzy zajęciami uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, który tradycyjnie przygotowała Pani Aleksandra Ochojska Paluch.
W tym dniu w naszej szkole odbywał się festyn rodzinny, więc wszyscy mieli okazję pobawić się trochę i odpocząć.  Chwila relaksu przy muzyce  pozwoliła uczestnikom odsapnąć i nabrać sił do kolejnych zmagań.

Druga część spotkania była poniekąd kontynuacją zajęć ceramicznych,  które odbyły się na warsztatach inaugurujących cały cykl. Powstały wówczas prace wykonane z gliny, które następnie poddano suszeniu i wypalaniu, by uczestnicy mogli przejść do szkliwienia, czyli wykończenia swoich dzieł. Efekty jak zwykle można zobaczyć w fotorelacji. Prezentacja wykonanych prac nastąpi na ostatnim spotkaniu z całego cyklu czyli 13 czerwca w naszej szkole. Zajęcia z ceramiki poprowadziła Pani Wiesława Deręgowska.

Przed nami ostatnie spotkanie w ramach warsztatów terapeutyczno- integracyjnych na które zapraszamy 13 czerwca 2013. W tym dniu w naszej szkole odbędzie się również wystawa wszystkich prac, które powstały w czasie warsztatów.