Remont w szkole

28.08.2012

Okres przerwy w zajęciach szkolnych jest wykorzystywany do przeprowadzenia niezbędnych remontów w miejskich placówkach oświatowych. Wakacje wykorzystuje się, aby poprawić standard nauczania oraz warunki nauki i pracy dla nauczycieli oraz dzieci.

Zespół Szkół nr 6 nie jest w tym względzie wyjątkiem. W szkolnych klasach położono podłogę panelową inne doczekały się malowania. Jedną z najpoważniejszych prac realizowanych w szkole jest budowa windy co docelowo ułatwi codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Przetarg wygrała rybnicka firma, która za blisko 581 tysięcy wykona inwestycję. Umowę podpisano pod koniec lipca 2012. Firma ma na wykonanie zadania 16 tygodni.

W szkole pobiera naukę młodzież z rożnym stopniem niepełnosprawności. Są uczniowie,  którzy mają problemy motoryczne lub też poruszają się na wózku inwalidzkim. Trzykondygnacyjny budynek szkoły ma stosowny podjazd dla osób niepełnosprawnych, który jednak nie rozwiązywał problemu. Wcześniej planowano zajęcia w ten sposób, aby lekcje dzieci niepełnosprawnych ruchowo odbywały się klasach na parterze. Szkolna biblioteka znajduje się na drugim piętrze i tu już pojawiał się problem. Dzięki windzie znikną ostatecznie bariery architektoniczne i uczniowie mający problemy motoryczne będą mogli w pełni korzystać ze wszystkich pracowni.