Rozdano certyfikaty w projekcie „Mam zawód mam pracę”

15.06.2012

Rozdaniem uczestnikom certyfikatów potwierdzających udział w zajęciach z doradztwa zawodowego zakończył się dla grupy młodzieży udział w projekcie „Mam zawód mam prace w regionie”.

Przypomnijmy, że wspomniany projekt systemowy jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego. Przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół zawodowych prowadzonych przez Miasto Rybnik o budżecie nieco ponad 3,5 miliona złotych realizowane jest przez Samorząd Województwa w partnerstwie z gminami i powiatami województwa śląskiego. Głównym celem unijnego projektu, który potrwa do sierpnia 2013 jest podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego.

Prawo pracy, elementy elastycznego zatrudnienia, mechanizmy funkcjonowania rynku pracy, rozmowa kwalifikacyjna to tylko kilka wybranych zagadnień poruszanych w trakcie zajęć. Cyklicznym spotkaniom towarzyszyły prezentacje multimedialne oraz zajęcia warsztatowe. Szczególnie te ostanie polegające np. na przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej z wykorzystaniem tablic pozwalały młodzieży krok po kroku przeanalizować wszelkie aspekty rozmowy z pracodawcą.