Ruszył projekt Mam zawód mam pracę w regionie

12.01.2012

Zespół Szkół nr 6 jest jedną z 6 rybnickich placówek uczestniczącą w nowym unijnym projekcie zatytułowanym „Mam zawód mam pracę w regionie”. To kolejne przedsięwzięcie po „Dodajcie nam skrzydeł” oraz „Odkrywam samodzielność” w którym udział biorą uczniowie szkoły.

Projekt będzie realizowany w szkołach zawodowych na terenie Rybnika od stycznia 2012 roku do sierpnia roku 2013. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Dzięki profesjonalnym doradcom uczniowie szkoły będą mogli zaplanować swoją drogę zawodowa.

Nakładem ponad 3,5 miliona złotych każda szkoła otrzyma materiały dydaktyczne i szkoleniowe zaś uczniowie będą mieli możliwość zdobycia nowych kwalifikacji w tym prawa jazdy kat. B i C , grafika komputerowego, kosmetyczki paznokci, kursu menadżerskiego i wiele innych. Ponadto w ramach projektu uczniowie będą mogli odbyć praktyki i staże w lokalnych firmach.

Spotkanie inaugurujące projekt zorganizowano na początku stycznia w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Rybnika. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy oraz koordynatorzy szkół zawodowych i techników z terenu miasta Projekt „Mam zawód – mam pracę w regionie” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i ma na celu podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego.

Informacje o projekcie znajdziecie tutaj.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zapisy trwają.