Rybnickie Dni Kariery 2015

3.11.2015

Głównym celem przedsięwzięcia było świadome propagowanie wyboru ścieżki kształcenia, planowanie kariery zawodowej oraz szeroka popularyzacja doradztwa zawodowego. W ramach przedsięwzięcia organizowano m.in. konferencję, happeningi, spotkania z doradcami, wizyty w PUP i wiele innych. W tegoroczną edycję wzorem lat minionych włączyli się również uczniowie naszej szkoły uczestnicząc m.in. w I Międzyszkolnym Dniu z Pasją podczas którego mieli za zadanie w ciągu trzech minut opowiedzieć o swoich zainteresowaniach.

Współzawodnictwo odbywało się w kilku kategoriach. Naszą szkołę godnie reprezentowali; w tańcu zespół w składzie Andżelika Faucz , Agnieszka, Foreiter, Kamila Kaczmarzyk, w fotografii Wiktor Szymiec oraz pływaniu Andrzej Motyka. Dziewczęta tańczą pod kierunkiem Małgorzaty Korbel, Wiktor uczęszcza na zajęcia z fotografii pod kierunkiem Janusza Rzymanek, a Andrzej Motyka uczeń Zespołu Szkół nr 6 jest zawodnikiem klubu Olimpiad Specjalnych Promyk z Rybnika gdzie pod okiem trenerów Sabina Dudek i Adam Drynda zdobył w bieżącym roku dwa srebrne medale w pływaniu na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Nasza młodzież dobrze wypadła także podczas Happeningu, który zakończył tegoroczne Rybnickie Dni Kariery.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego-lokalne partnerstwo zrzeszające instytucje rynku pracy, edukacji oraz przedstawicieli pracodawców, w której działaniach uczestniczy także Zespół Szkół nr 6 z Rybnika.
Zapraszamy do galerii.