Rybnickie Dni Kariery za nami

28.10.2013

Tradycyjnie już w drugiej połowie października odbywały się w naszym mieście Rybnickie Dni Kariery. Wzorem lat minionych w tegorocznej V edycji imprezy nad którą honorowy patronat sprawował prezydent Rybnika uczestniczyła także nasza szkoła.

W ramach przedsięwzięcia w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano warsztaty artystyczne zatytułowane „Wspólna praca pomaga odkrywać potencjał swojego dziecka”. W zajęciach oprócz uczniów brali udział także ich rodzice. Uczestnicy warsztatów zgłębiali techniki decoupage, malowania na szkle czy pracy z gliną. Dzięki wspólnym zajęciom rodzice mieli okazję poznać zdolności i umiejętności swoich dzieci.

Zwieńczeniem programu Rybnickich Dni Kariery 2013 była Gala Talentów zorganizowana w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej-Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Praktycznego. Podczas spotkania podsumowano przedsięwzięcie, któremu towarzyszyły występy artystyczne, pokazy utalentowanych uczniów szkół zawodowych, m.in. dekorowania tortów, szybkiego gotowania, fryzjerstwa oraz projekcje filmów o tematyce rozwijania talentów, przygotowane w ramach Rybnickich Dni Kariery. Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni za realizację filmu pt. „Trzymaj formę”. Nagrodę odebrał Michał Machoczek.  Warto przypomnieć, iż celem imprezy zorganizowanej przez Rybnicką Platformę Poradnictwa Zawodowego było popularyzowanie wyboru ścieżki kształcenia, planowanie kariery zawodowej oraz szeroka popularyzacja poradnictwa zawodowego.