„Spełniamy marzenia” – Mikołaj 2020

30.12.2020

W tym roku Mikołaj był w naszej szkole wyjątkowo hojny, co w czasie zdalnego nauczania i trudnej sytuacji było nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Nasza szkoła miała szczęście wziąć udział w akcji Klaudii Szubert, młodej osoby z Wodzisławia, która po raz czwarty zorganizowała akcję „Spełniamy marzenia”. Nasza młodzież już w październiku, na krótko przed przejściem na zdalne nauczanie, napisała swoje „ listy do Mikołaja”. W listach były przeróżne małe i duże prośby do spełnienia zaczynając od czekolady Milki, przez karmę i budę dla psa, na słuchawkach i głośnikach kończąc. Akcja polegała na tym, że została stworzona lista z 1050 marzeniami dzieci i młodzieży z kilku placówek i każdy biorący udział w akcji sam wybierał marzenie, które spełni. Darczyńcy byli z przeróżnych miast Polski i bezpośrednio na adres szkoły wysyłali swe prezenty lub wpłacali pieniądze na konto zrzutki stworzonej przez Panią Klaudię Schubert. Akcja pełna była wzruszeń, niespodzianek, ciągłego oczekiwania na spełnianie kolejnych marzeń i niedowierzania, że to dzieje się naprawdę. Dziękujemy Klaudii Szubert za możliwość wzięcia udziału w tej niezwykłej akcji oraz składamy serdeczne podziękowania dla każdego z Darczyńcy, który z listy zawierającej 1050 marzeń, wybierał i starał się spełnić marzenia naszych uczniów.

Wszystkie paczki prezentowe zostały uzupełnione zestawem kosmetyków firmy Ziaja, którego sponsorem było Stowarzyszenie „Dla Dobra”.

Dobro wraca i z całego serca życzymy by każdy z Was mógł się o tym niejednokrotnie przekonać.