Sportowo dla Niepodległej

16.11.2018

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzięki wsparciu finansowemu miasta Rybnika i Stowarzyszenia „Dla Dobra” w środę 14 listopada odbył się w Zespole Szkół nr 6 bieg sztafetowy „Niepełnosprawni dla Niepodległej – 100 okrążeń na 100-lecie Polski” Bieg jest jednym z zadań projektu realizowanego w szkole pod nazwą „100 flag na lat Niepodległości Polski”

W sztafecie spotkali się uczniowie ZS Nr6, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr1 „Przystań” oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr2 „Latarnia”. Pomimo niskiej temperatury zgromadziła się całkiem liczna grupa chętnych do biegania.

Po odśpiewaniu hymnu, uczestnicy sztafety i kibice przeszli na boisko szkolne. Do biegania każdy uczestnik otrzymał od organizatorów biało- czerwoną flagą. Pierwsze okrążenie boiska przebiegli uczniowie gospodarzy. Sztafety biegały po 5 zawodników. We wspólnym biegu brały udział również osoby na wózkach ze swoimi opiekunami. Ostatnie 3 okrążenia boiska biegacze pokonali wspólnie. Po wysiłku fizycznym uczestnicy sztafety częstowali się kolorowymi kanapkami rozgrzewali gorącą herbatą.