Spotkanie z muzykiem w bibliotece szkolnej

23.05.2015

W  środę 20 maja gościł  w bibliotece szkolnej muzyk Łukasz Jan Dziedzic – pseudonim artystyczny Lucca JD. Zaprezentował utwory z klasyki polskiej muzyki rozrywkowej oraz własną twórczość.

Opowiedział o procesie twórczym, metodologii pracy w studiu nagraniowym i rozkładzie zajęć muzyka w ciągu dnia.Omówił krótko teorię gry na instrumentach strunowych, omówił budowę gitary oraz rodzaje gitar.

Odpowiadał na pytania uczniów. Uczniowie głośnymi brawami wyrażali swe uznanie dla muzyka. Szczególnym  zainteresowaniem wykazały się uczennice, które same próbują gry na gitarze i śpiewają. Uzyskały wiele ciekawych informacji i wskazówek.

Pan Łukasz Dziedzic z ochotą zwiedził naszą szkołę. Szczególnie spodobała mu się Sala Doświadczeń Świata, gdzie można doświadczać dźwięków muzyki i  gry świateł i kolorów.
Dziękujemy za ten nieodpłatny kameralny koncert i życzymy powodzenia.