Srebro na Olimpiadzie w Los Angeles

24.08.2015

Andrzej uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy był jednym z 87 reprezentantów naszego kraju. Oficjalnego otwarcia Olimpiady dokonała Michael Obama zaś w ceremonię otwarcia uświetnił występ Stivie Wondera. To było prawdziwe święto sportu za Oceanem. Polska zdobyła podczas Igrzysk łącznie 67 medali.

Andrzej Motyka jest uczniem, którego sukcesy sportowe i zachowanie mogą być wzorem dla innych. Jest zdyscyplinowany, pilny i solidny w wykonywaniu powierzonych zadań. Andrzej ma wzorowe zachowanie i jest lubiany przez kolegów.  Bierze aktywny udział w Olimpiadach Specjalnych – Polska, wyjątkowe sukcesy osiąga w zawodach pływackich. Warto podkreślić, iż podczas Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy w ubiegłym roku w pływaniu na dystansie 25m stylem dowolnym zajął I miejsce. Podczas XXII Regionalnego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych wywalczył II miejsce. Andrzej Motyka jest tegorocznym laureatem Rybnickiego Prymusa, a srebrny medal na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad w Stanach Zjednoczonych jest jego największym sportowym sukcesem. Serdecznie gratulujemy.