Święci w Niepodległej

20.11.2018

W listopadzie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pod tytułem: „Święci w Niepodległej”. Celem konkursu było poznanie przez uczniów życiorysów trzech świętych Kościoła katolickiego, którzy w szczególny sposób ukazali innym ludziom wartość wolności. Byli nimi: św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Jan Paweł II i bł. Jerzy Popiełuszko. Postaci te swoją postawą dały bliźnim prawdziwe świadectwo wiary w czasach zniewolenia naszej ojczyzny.

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było przedstawienie sylwetki wybranego świętego poprzez pracę plastyczną. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie i gratulujemy laureatom.