Święta, święta …już po świętach

29.12.2011

Okres świąt Bożego Narodzenia ma w naszej tradycji szczególne znaczenie. W Zespole Szkół nr 6 od lat pielęgnuje się tradycje bożonarodzeniowe. Krótko przed świąteczną przerwą w nauce cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej.

Tam nauczyciele wspólnie z młodzieżą przygotowali jasełka- czyli specjalne widowisko związane z Bożym Narodzeniem wzorowane na dawnych misteriach franciszkańskich. W jasełkach obok uczniów wystąpili także nauczyciele. Na szczególne słowa uznania zasługują wspaniałe stroje, w których wystąpili aktorzy biorący udział w spektaklu.  Tego typu imprezy nie tylko integrują, ale także a może przede wszystkim stwarzają okazję do prezentacji uzdolnień młodych ludzi. Uczniowie oraz nauczyciele recytowali, grali  na instrumentach oraz śpiewali  kolędy.

Spotkanie jasełkowe połączono ze wspólną szkolną wigilijką. Podczas spotkania łamano się opłatkiem, składano sobie życzenia. Była to również znakomita okazja  by podziękować gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji oraz uczniom za pełną zaangażowania pracę w dobiegającym końca roku oraz złożyć życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na Nowy Rok. Tego dnia na stołach królowały świąteczne potrawy przygotowane w pracowni technologii spożywczej  działającej na terenie szkoły. Był zatem karp z ziemniakami  i kapustą.  Nie brakowało również świątecznych wypieków. Uczniowie oraz nauczyciele wrócą do szkoły już w nowym 2012 roku.