Szkolny wolontariat „Z SERCEM”

3.03.2015

W Zespole Szkół nr 6 z dużym powodzeniem działa szkolny wolontariat „Z SERCEM”. Grupa liczy blisko 15 uczniów. Młodzież chętnie angażuje się w rożnego rodzaju przedsięwzięcia. W ubiegłym roku uczniowie aktywnie uczestniczyli w „Marzycielskiej Poczcie”, akcji polegającej na wysyłaniu tradycyjnych zrobionych przez siebie kartek do chorych dzieci.

Szkolni wolontariusze uczestniczyli w akcji „Góra grosza”, a także zbierali plastikowe nakrętki oraz makulaturę. Przeprowadzili także akcję zbiórki suchej karmy, którą następnie osobiście zawieźli do schroniska dla zwierząt w Rybniku. Wolontariusze brali udział w warsztatach robienia mydełek oraz quillingu czyli rodzaj papieroplastyki. W bieżącym roku dodatkowo szkolni wolontariusze włączą się działania Polskiej Akcji Humanitarnej. Młodzież ze szkolnego woluntariatu z dumą nosi identyfikator. Uczniowie oprócz satysfakcji zyskują uznanie w oczach innych oraz zdobywają cenne doświadczenia, które będą mogli wykorzystać w dorosłym życiu. Od niedawna Szkolny wolontariat ma także swoją gablotę.