Targi Edukacji już za nami

26.03.2015

Wzorem lat minionych w naszym mieście zorganizowano już po raz VIII kolejną edycję Targów Edukacyjnych. Przedsięwzięcie zorganizowano w piątek 20 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Placówki ponadgimnazjalne z terenu miasta zaprezentowały swoje oferty adresowane do absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Ofertę kształcenia zaprezentował również Zespół Szkół nr 6 z Rybnika w którym funkcjonuje Gimnazjum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna oraz Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. Oferta Zespołu Szkół nr 6  adresowana jest do młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Na stoisku szkoły można było znaleźć informacje dotyczące profilu kształcenia. Warto przy okazji przypomnieć, iż w  Zespole Szkół nr 6 poza tradycyjnymi zajęciami uczniowie mają okazję uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem metody Tomatis, Biofeedbac, mis tybetańskich czy hippoterapii.

Te zabiegi rehabilitacyjne w połączeniu z innymi zajęciami znacznie usprawniają funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Ponadto na stoisku szkoły zainteresowani mogli zobaczyć prezentację multimedialną oraz wziąć folder informujący o profilach kształcenia oraz różnorodnych formach bezpłatnej terapii dla uczniów. Wśród materiałów promocyjnych znalazły się także informacje dotyczące możliwości przekazania 1% z podatków i tym samym wsparcia działalności statutowej działającego przy szkole Stowarzyszenia „DLA DOBRA”.