Trzymaj formę na sportowo

16.06.2013

W ramach festynu „Jedna paczka, jedna szkoła, jedno miasto” w naszej szkole zorganizowano międzyszkolne zawody sportowe. To była znakomita okazja, aby podpatrzeć rywalizację i podpytać organizatorów o rolę i znaczenie sportu w naszym codziennym życiu.  Warto przypomnieć, iż Zespół szkół nr 6 wspólnie z Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rybniku uczestniczy w programie edukacyjno – profilaktycznym „Trzymaj formę”.

Zasadniczym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi uczniów na zdrowe odżywianie, które w połączeniu z aktywnością ruchową może znacznie poprawić kondycję i tężyznę fizyczną. W realizacji programu uczestniczą dwaj uczniowie, którzy w charakterze dziennikarzy zgłębiają temat. Przeprowadzili już wywiad ze szkolną pielęgniarką, a teraz przyszedł czas na rozmowę z nauczycielami wychowania fizycznego, Młodzi adepci dziennikarstwa Michał i Łukasz chwycili za kamerę, dokumentowali zawody sportowe oraz przeprowadzili wywiad z naszymi wuefistami. Efektem ich pracy będzie film, który zostanie opublikowany na naszej stronie internetowej. Jesteśmy bardzo ciekawi i trzymamy za nich kciuki.