„TRZYMAJ FORMĘ”

25.05.2013

„Trzymaj formę”- to tytuł wspólnego programu edukacyjno-profilaktycznego realizowanego przez Zespół Szkół nr 6 i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rybniku. Realizacja przedsięwzięcia ma zwrócić uwagę młodzieży na zdrowe sposoby odżywiania, które w połączeniu z aktywnością ruchową mogą znacznie poprawić kondycję i tężyznę fizyczną.

Działaniami projektowymi zostaną objęci wszyscy uczniowie szkoły. Dwaj uczniowie klasy I Gimnazjum wcielą  się w rolę dziennikarzy, którzy przeprowadzą wywiad z pielęgniarką szkolną. Przygotują również relację ze szkolnego dnia sportu. Rezultaty w postaci prezentacji multimedialnej oraz krótkiego filmu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły. W ramach wspominanego przedsięwzięcia nauczyciele przeprowadzą zajęcia w klasach Zasadniczej Szkoły Zawodowej na temat: „Trzymaj formę –  Jak dbać o zdrowie i kondycję fizyczną." Odpowiedzialność za przeprowadzenie projektu biorą na siebie wyznaczeni uczniowie, którzy jednak ze względu na specyfikę szkoły będą wspierani przez nauczycieli. Przedsięwzięciu patronują Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Federacja Konsumentów, Instytut Żywności i Żywienia, Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.