Tydzień europejski

13.04.2018

Od przyszłego tygodnia w Zespole Szkół nr6 odbędzie się tydzień europejski. Tym razem spędzimy go razem z gośćmi z zagranicy, którzy przyjadą do naszej szkole w ramach realizowanego projektu Erasmus + „I’m here too”. W naszej szkole będziemy gościć 23 osoby z Włoch, Litwy, Portugalii, Turcji i Grecji. Tydzień będzie obfitował w wiele atrakcji. W poniedziałek odbędzie się uroczysty apel i powitanie gości. Na kolejne dni zaplanowaliśmy wspólne warsztaty rękodzielnictwa, stolarstwa, zajęcia muzyczne: Bati Strauss oraz zajęcia sportowe. Uczniowie z zagranicy poznają również różne metody dydaktyczne i wychowawcze jakie stosują nauczyciele naszej szkoły. Zaprezentujemy w praktyce m.in. metodę Tomatisa czy biofeedback. Będą również prowadzone wspólne lekcje geografii, j. angielskiego oraz WOS-u. Środa i czwartek to dni przeznaczone na wycieczki krajoznawcze. Pokażemy naszym gościom piękne i znane miejsca naszego kraju: Kraków oraz Istebną. W piątek pożegnamy naszych gości i uroczyście zakończymy ekscytujący tydzień. Życzmy sobie pełnej realizacji naszych ambitnych planów i owocnego czasu w międzynarodowym gronie.