Tydzień Regionalny za nami

5.12.2016

Zanim uczniowie przystąpili do rysowania mieli okazję zapoznać się z krótką charakterystyką poszczególnych obiektów. Mogli skorzystać z podpowiedzi lub narysować inny obiekt. Kolejnego dnia nasza młodzież uczestniczyła w zwiedzaniu kopalni Guido w Zabrzu. Zjazd windą ponad 300 metrów pod ziemię oraz przejażdżka podziemna kolejką bardzo się uczniom podobały. Wyjazd odbywał się w ramach działania projektowego współfinansowanego przez Miasto Rybnik.

W środę na terenie szkoły zorganizowano spotkanie z piosenką śląską. Nie zbrakło popularnej Karolinki, była opowieść o św. Barbarze patronce górników oraz bajka o Czerwonym Kapturku po śląsku. W czwartek młodzież uczestniczyła w zwiedzaniu Muzeum w Rybniku. Podczas lekcji muzealnej uczniowie poznali zanikające zawody rzemieślnicze. W tym sam czasie w szkole zorganizowano warsztaty szkolne pt. „Anioły z masy lejnej” oraz konkurs ze znajomości gwary śląskiej.