Uczniowie z ZS6 świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka razem z UNICEF

23.11.2021

20 listopada to szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jest okazją, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodziliśmy 22 listopada. Tego dnia w szkole został ogłoszony „Niebieski dzień”. Uczniowi i pracownicy szkoły przyszli ubrani na niebiesko, na lekcjach rozmawiano o prawach dziecka oraz o sytuacji dzieci na świecie.