Uniwersytet Śląski w Cieszynie organizatorem Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

22.12.2013

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada na 3 grudnia, Uniwersytet Śląski, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, wraz z partnerami z województwa śląskiego włączył się w obchody poprzez wspólne działania. Akcja przebiegała jednocześnie w kilku miastach: Katowice, Sosnowiec, Rybnik, Pszczyna i Cieszyn podczas spotkań samorządów lokalnych. Podczas podsumowania działań, w dniu 3 grudnia 2013r. przedstawiciele z placówek specjalnych spotkali się na Uniwersytecie Cieszyńskim.Delegacja złożona z dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły wzięła udział w konferencji oraz warsztatach bożonarodzeniowych „Z szyszką w tle”.
Młodzież miała okazję wykazać się artystycznie, integrować z wolontariuszami i podopiecznymi innych placówek.Uśmiech wywoływała maskotka cieszyńskich studentów -Usiołek. Nauczyciele w tym samym czasie uczestniczyli w konferencji i zostali zaznajomieni w wynikiem wspólnie podjętych działań i projektów pozostających w obszarze edukacji i pomocy osobom niepełnosprawnym.