Uwaga! Konkurs na pomysły najlepsze dla szkoły

8.11.2012

Jesteś uczniem lub nauczycielem Naszej szkoły
Masz pomysł, jak zmienić szkołę na lepsze
Brakuje Ci wiedzy i finansów, by go zrealizować

zgłoś swoją propozycję – weź udział w konkursie i dołącz do Szkoły Partycypacji.

Informujemy o rozpoczęciu konkursu na pomysły, które wzbogacą ofertę naszej szkoły.

Pomysły muszą spełniać łącznie następujące warunki:

• służyć rozwojowi szkoły,
  • być skierowane do uczniów lub otoczenia szkoły,
  • być ogólnodostępne – co oznacza, że będą mogli z nich skorzystać wszyscy zainteresowani uczniowie szkoły,
  • zakładać zaangażowanie wolontariuszy.

Pomysły mogą dotyczyć: edukacji, wydarzenia kulturalnego, artystycznego, sportowego, doposażenia szkoły w sprzęt, materiały edukacyjne i metodyczne lub innego przedsięwzięcia służącego rozwojowi naszej szkoły.

Pomysły mogą zgłaszać uczniowie/rodzice/nauczyciele.
Do udziału zapraszamy grupy co najmniej trzyosobowe, złożone z uczniów i/lub nauczycieli i/lub rodziców uczniów.
Zainteresowane grupy przejdą warsztaty dotyczące planowania projektu oraz jego promocji.

Najlepsze pomysły wybiorą uczniowie poprzez głosowanie. Wcześniej będą przekonywani do poparcia poszczególnych pomysłów przez ich autorów – w trakcie tygodniowej kampanii promocyjnej oraz ogólnoszkolnej debaty.

Zwycięskie pomysły – co najmniej trzy – zostaną zrealizowane na terenie szkoły dzięki kwocie 20 tysięcy złotych jeszcze w tym roku szkolnym!

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Szkoła partycypacji” realizowanego przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Urząd Miasta Rybnika.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt ze szkolnym opiekunem: Panią Eweliną Tomala
Więcej informacji także na stronie: http://www.szkolapartycypacji.pl/

Logo Szkoła Partycypacji