V Międzynarodowe Zawody Pływackie- Rybnik 2019

8.12.2019

We czwartek 05 grudnia 2019 roku odbyły się V Międzynarodowe Zawody Pływackie. Zawody pływackie są częścią projektu „Międzynarodowa Integracja Sportowa” Rybnik 2019, który jest realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6
w Rybniku – DLA DOBRA oraz Zespół Szkół nr 6. Projekt powstał przy wsparciu finansowym Miasta Rybnika.
Po przywitaniu i poczęstunku w szkole wszyscy uczestnicy spotkania sportowego przeszli na basen MOSiR w Boguszowicach. W sportowej rywalizacji spotkali się zawodnicy z Rybnika, Czech, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia Zdroju oraz Gliwic. W zawodach wystartowało 50 uczestników. Do sportowej rywalizacji zagrzewała zawodników liczna grupa kibiców, wśród której nie zabrakło rodziców. Po biegach eliminacyjnych zawodnicy przystąpili do biegów finałowych. Rywalizacja była zacięta i walczono do ostatniego metra. Każdy z uczestników pokonał swój dystans i został zwycięzcą.  Najlepsze wyniki wśród uczniów ZS 6 miał Maciek z 3az oraz Tobiasz z Ia LO.
Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem medali i nagród dla zwycięzców oraz pamiątkowymi zdjęciami. Żegnając się z uczestnikami sportowych zmagań umówiliśmy się na kolejne spotkanie pływackie za rok. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.