VIII Rybnickie Dni Kariery za nami

25.10.2016

W Rybnickich Dniach Kariery uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół nr 6, którzy brali udział w II Międzyszkolnym Dniu z Pasją odbywającym się w ZST. Zasadniczym celem  przedsięwzięcia była prezentacja pasji i zainteresowań młodzieży szkolnej oraz zachęcenie do udziału w imprezach kulturalnych. Młodzież rywalizowała w kategorii artystycznej, naukowej oraz innej takiej jak sport, turystyka kulinaria czy rękodzieło. Prezentacje uczniów były oceniane przez jurorów. Bardzo dobrze zaprezentował się Adrian Bryła, który mimo swojej niepełnosprawności jest pogodnym, radosnym młodym człowiekiem, który zbiera kartki z różnych stron świata, kolekcjonuje zdjęcia ze znanymi osobami ze świata kultury czy sportu, a także składa pojazdy i urządzenia z kloców „Lego Technic”. O pasji śpiewania opowiedziała Angelika Faucz zaś grupa taneczno interumentalna zaprezentowała interesujący program artystyczny. Podczas konferencji podsumowującej także nie zabrakło uczestników z naszej szkoły. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie placówki na zewnątrz zaś nauczycielom za zaangażowanie przy organizacji przedsięwzięcia. Autorem zdjęć z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych jest Wiktor Szymiec uczeń ZS nr 6.