Wakacyjny remont w szkole

21.07.2014

Trwa letnia przerwa w nauce szkolnej. Młodzież i nauczyciele przebywają na zasłużonych wakacjach. W tym okresie nie ma gwaru na korytarzach czy dzwonka na lekcje co nie oznacza, że w szkole nic się nie dzieje. Okres letniej kanikuły wykorzystywany jest na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych.

Przed wejściem do budynku szkolnego trwają prace związane z ułożeniem nowych kafelek. Te wcześniejsze nadszarpnięte zębem czasu nie spełniały już swoich funkcji. Po zerwaniu tych starych kładzie nowe płytki, które będą prawdziwą wizytówką szkoły. Kafelki położono także obok bocznego wejścia do szkoły.

Miesiące wakacyjne poświęcono na zmodernizowanie wewnętrznej sieci internetowej. Placówka korzysta z szerokopasmowego Internetu. Na terenie szkoły działa sieć WI FI jednak jej funkcjonowanie budziło szereg zastrzeżeń. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac korzystanie z internetu powinno być o wiele łatwiejsze. Trwają niezbędne prace dotyczące utrzymania czystości w budynku oraz pielęgnacji roślin. Niektóre szkolne pracownie doczekały się tapetowania. Te prace wykonywane są we własnym zakresie. Ze szkolnych środków zakupiono klej oraz tapety zaś ich położeniem zajmują się już pracownicy z obsługi.  We wrześniu szkoła przywita  uczniów nowym blaskiem.