Walentynki 2011

17.02.2011

Miesiąc wcześniej przed świętem Walentego panie Adriana, Dorota i Monika rozpoczęły przygotowania do świętowania Dnia Zakochanych. Ogłoszono konkurs plastyczny pod tytułem „Miłość nie jedno ma imię”, w bibliotece udostępniono pocztę walentynkową, do której młodzież wrzucała liściki i kartki walentynkowe dla miłej swemu sercu osoby.
Trwały próby śpiewu piosenek „Jak miło zakochanym być”, „Wielka miłość”, „Moja Mona Liza”.
Opracowano scenariusz poetycko-muzyczny z okazji Walentynek: trwały próby deklamacji wierszy, aforyzmów i narracji dotyczących różnych aspektów miłości.
Nagrano płytę CD z utworami oddającymi nasze pragnienia, marzenia, oczekiwania  wobec miłości – piosenki te są odbiciem duszy ich twórców i wykonawców.

W Dniu Zakochanych na sali gimnastycznej wystawiono prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Miłość nie jedno ma imię”. Wszystkie prace plastyczne  były ciekawe i pomysłowe, autorzy oddali różny charakter miłości, gdyż dla każdego z nas znaczy ona co innego.

Właśnie w sali gimnastycznej wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole uczestniczyli w świętowaniu Dnia Zakochanych. Aktywnie  i z zaciekawieniem słuchali przemyśleń, wierszy, aforyzmów i piosenek o miłości. Wiadomo, że miłość często uskrzydla ale bywa też, że  cierpimy przez nią nie jeden raz…

Kiedy odtwarzano piosenkę Anny Wyszkoni …..”czy ten pan i ta pani są w sobie zakochani?, czy ta pani tego pana chce?…” – cała młodzież  śpiewała razem z nią.
Również swym pięknym śpiewem serca młodzieży podbiła uczennica pierwszej klasy liceum Noel Bednarczyk –  po wykonaniu piosenki „Wielka miłość” Seweryna Krajewskiego została nagrodzona długimi brawami.

Następnie wręczono dyplomy uczestnictwa w konkursie „Miłość nie jedno ma imię” oraz dyplomy i nagrody  rzeczowe za najlepsze prace.

Zamknięciem  obchodów uroczystości Dnia Zakochanych była wspólna dyskoteka.

Zapraszamy do galerii.