Warsztaty „Ja na rynku pracy” moje talenty i kompetencje

12.11.2017

Przeprowadziły cykl warsztatów: „Co? Gdzie? Jak? – rynek pracy bez tajemnic” oraz „Czyńcie sobie rynek pracy poddanym – diagnoza kompetencji, predyspozycji, uzdolnień”.

Udział w warsztatach brali uczniowie klas zawodowych w naszej szkole.

Doradczynie zwracały uwagę uczniom na ich realne podejście do szukania pracy. Podkreślały, że kluczem do osiągnięcia sukcesu – niezależnie w jakiej dziedzinie – potrzebna jest wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu.

W dyskusji niektórzy uczniowie doszli do wniosku, że nie znają siebie zbyt dobrze, że wybrali zły zawód.

Zadawano wiele pytań dotyczących rynku pracy, możliwości podnoszenia swych kompetencji zawodowych. Wypowiadali swe obawy dotyczące trudności w podjęciu pracy, obawy przed pierwszym kontaktem z pracodawcą, lęk przed rozmową kwalifikacyjną.

Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne przydatne w dalszej karierze zawodowej.

Opis:

Dorota Porwoł