Warsztaty rzemieślnicze „Moje talenty na rynku pracy”

19.10.2017

Wolontariusze naszej szkoły dostrzegli możliwość prezentacji swoich talentów i umiejętności oraz możliwość zaprezentowania ich swoim rówieśnikom, podczas odbywających się IX Rybnickich Dni Kariery.

Zorganizowano kreatywne warsztaty: „Pachnące mydełka i świeczki”, „Kartki okolicznościowe” oraz „Decoupage”.

Zajęcia przeprowadziły Panie prowadzące szkolny wolontariat: Jadwiga Brzezinka, Anna Gwóźdź, Anna Lach oraz Anna Wołowiec.  Oczywiście równie aktywnie pomagali nasi aktywni wolontariusze.

Goście wraz ze swoimi opiekunami z wielkim zaangażowaniem oraz pomocą naszych nauczycieli i wolontariuszy poznawali tajniki techniki decoupage, wyrobu świeczek i mydełek oraz niuanse wykonywania pięknych kartek okolicznościowych.

Po zakończeniu pracy uśmiechnięci i zadowoleni z efektów swojej pracy ustawili się  do wspólnego,  pamiątkowego zdjęcia.

Otrzymali dyplomy a wykonane osobiście prace  zabrali ze sobą do domów. Następnie skorzystaliśmy ze smacznego cateringu podczas którego wymienialiśmy się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi pracy rzemieślniczej.

Warsztaty te zachęciły uczniów do dalszej pracy w ramach wolontariatu, do rozwijania swych talentów i pasji oraz uzmysłowiły, że działalność taka może być sposobem na pracę zarobkową.

Zapraszamy do galerii.