Warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

6.12.2012

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowych warsztatach zorganizowanych w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami spotkania byli miejscowi studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji wspierani przez nauczycieli akademickich oraz liczne grono wolontariuszy. W warsztatach zatytułowanych „Święta z szyszką w tle” uczestniczyły dzieci i młodzież z kilku ośrodków z Polski i Czech zajmujących się osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W związku ze zbliżającym się Świętami Bożego Narodzenia uczestnicy warsztatów wykonali ozdoby z szyszek. W ruch poszły wstążki, nożyczki, piórka, farby. Po zakończonych warsztatach szyszki ozdobione kolorowymi wstążkami, cekinami, guzikami zawisły na choince zdobiącej foyer cieszyńskiej uczelni. W artystycznej części spotkania wystąpili studenci Edukacji Muzycznej. Z myślą o uczestnikach przygotowano również słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że spotkanie da początek dalszej współpracy uczniów i nauczycieli naszej szkoły ze studentami i nauczycielami akademickimi Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie.