Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy

15.12.2022

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Urząd Pracy by zapoznać się z jego działalnością i możliwościami pomocy przy szukaniu pracy. Panie oprowadziły nas po urzędzie, zaznajomiły z pokojami dla interesantów, formularzami które się wypełnia przy rejestracji a także systemem numerycznym, który obowiązuje w urzędzie. Uczniowie obejrzeli również prezentację o savoir vivre w urzędzie. Zasady prawidłowych, kulturalnych zachowań powinny towarzyszyć wszystkim na co dzień. A w urzędach ułatwiają i umilają pracę z ludźmi. Każdy potencjalny pracodawca patrzy jak zaprezentuje się na rozmowie kwalifikacyjnej przyszły pracownik. Nieadekwatny ubiór, niekulturalne zachowanie sprawiają, że szanse na rynku pracy maleją.

Po urzędzie pracy klasy przeszły do Muzeum w Rybniku by obejrzeć przepiękna wystawę szopek z różnych stron świata. Każdy wyszedł z upominkiem w postaci kalendarza na nadchodzący 2023 rok.