Wizyta w Urzędzie Pracy w Rybniku

28.10.2014

W ramach VI Rybnickich Dni Kariery klasa 1 zawodowa wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez doradców zawodowych w Urzędzie Pracy w Rybniku. Chociaż uczniowie jeszcze spędzą 3 lata na nauce szkolnej, już teraz warto przybliżyć im reguły i funkcjonowanie  rynku pracy na terenie Rybnika i nie tylko. Głównym tematem spotkania była kariera zawodowa, jej planowanie krok po kroku, już od momentu wyboru zawodu przez młodych ludzi.

Uczniowie aktywnie włączali się do dyskusji odnośnie tematu, uświadamiając sobie jednocześnie, jak ważny właśnie jest dla nich ten czas-czas nauki zawodu, doskonalenia i nabywania umiejętności np. językowych i własnego rozwoju. To wszystko w późniejszym czasie wpłynie na obranie właściwego celu i lepszy start w życiu zawodowym.
Dla naszych uczniów, ciekawe przykłady zmagania się z rynkiem pracy opowiadane przez naszych prowadzących były formą zetknięcia się z realiami, które towarzyszą ludziom niezależnie od wykształcenia czy wieku. Spotkanie w Urzędzie Pracy, myślę, otworzyło oczy naszych uczniów na swoją przyszłość zawodową i uświadomiło im, że tylko oni są kreatorami tej przyszłości. Tylko trzeba chcieć!