WODA – nie zawsze znaczy to samo

3.05.2016

W trakcie tych zajęć powstały m. in. filmy z przygotowywanymi doświadczeniami. We wtorek 26 kwietnia uczniowie klas gimnazjum i klas zawodowych mogli obejrzeć na żywo następujące doświadczenia: co pływa, a co tonie w wodzie,  statek z plasteliny, wpływ zasolenia wody na pływalność ciał, nurek Kartezjusza, ile monet mieści się w szklance pełnej wody, bańki mydlane, uginanie wody naelektryzowaną pałeczką, szklanka wody do góry dnem, wciąganie wody do słoika z palącą się świeczką, wodna muzyka, światłowód w strumieniu wody, podwodny magnetyzm, silnik wodny  oraz woda i ciepło. Uczniowie omówili pokazane doświadczenia dla swoich kolegów. Wykonali również plakaty: stany skupienia wody, obieg wody w przyrodzie i identyfikacja zagrożeń stwarzanych przez człowieka, które również omówili na forum publicznym. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia wybranych filmów.