Wolontariat z Sercem w działaniu

3.10.2018

Bycie dobrym, pomocnym jest dzisiaj wyjątkowo rzadką cechą zatem z tego punktu widzenia uczniowie Zespołu Szkół nr 6 należą do wąskiej grupy wybrańców, którzy są gotowi pomagać zupełnie bezinteresownie. Mimo, iż nie brakuje sytuacji w których sami zasługują na pomocną dłoń. We wtorek 2 października w Zespole Szkół nr 6 odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie wolontariuszy. Szkolny wolontariat „Z SERCEM” działa w placówce z dużym powodzeniem. Grupa liczy kilkunastu uczniów. Młodzież chętnie angażuje się w rożnego rodzaju przedsięwzięcia. W poprzednich latach uczniowie aktywnie uczestniczyli m.in. w „Marzycielskiej Poczcie”, akcji polegającej na wysyłaniu tradycyjnych zrobionych przez siebie kartek do chorych dzieci. Szkolni wolontariusze uczestniczyli w akcji „Góra grosza” w działaniach Polskiej Akcji Humanitarnej, a także zbierali plastikowe nakrętki oraz makulaturę. Przeprowadzili także akcję zbiórki suchej karmy, którą następnie osobiście zawieźli do schroniska dla zwierząt w Rybniku. Wolontariusze brali udział w warsztatach robienia mydełek oraz quillingu czyli rodzaju papieroplastyki. W bieżącym roku także nie zabraknie im wyzwań. Młodzież ze szkolnego woluntariatu z dumą nosi identyfikator. Uczniowie oprócz satysfakcji zyskują uznanie w oczach innych oraz zdobywają cenne doświadczenie. Dzisiaj odebrali identyfikatory i poznali plany organizacji na rok bieżący.