Wybory do samorządu uczniowskiego

21.09.2014

Z początkiem roku w szkolnego w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku przeprowadzono kampanię w trakcie której dokonano wyboru Samorządu Uczniowskiego. O tym jak ważną rolę ma do odegrania Samorząd Uczniowski chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Działalność samorządu w szkole  jest ważnym elementem kształcenia u młodzieży umiejętności współdecydowania o własnym środowisku lokalnym. Działalność ta pozwala młodym ludziom m.in.  podejmować decyzje, czy współdecydować wspólnych sprawach.  Takie umiejętności mogą się uczniom przydać w późniejszym dorosłym życiu. Do samorządu uczniowskiego w połowie września zostali wybrani Angelika Faucz, Małgorzata Tenedera oraz Kamil Orzechowski. Sylwetki członków samorządu uczniowskiego przedstawimy wkrótce na naszej stronie internetowej.