Wycieczka do teatru

13.12.2016

Tutaj odbyła się lekcja biblioteczna , na której w bardzo ciekawy sposób została przedstawiona legenda o Skarbniku, duchu kopalni. Otóż, uczniom został zaprezentowany japoński teatr ilustracji- KAMISHIBAI. Sztuka opowiadania połączona z pokazywaniem ilustracji wsuwanych do drewnianej skrzyneczki, z piękną japońską muzyką oraz śląską legendą o Skarbniku, to było coś, co urzekło i zaczarowało.

Po wielu atrakcjach, poganiani mrozem, uczniowie wszystkich klas spotkali się pod Teatrem Ziemi Rybnickiej, by obejrzeć historię o samotności, odrzuceniu i tolerancji, czyli historię Quasimodo i Esmeraldy. Na sali było dużo śmiechu i ogromne brawa dla aktorów. Tak też grudzień, czas przedświąteczny przyniósł uśmiech i atrakcje artystyczne .