Wycieczka do tężni w Radlinie

6.06.2022

W piątek 03 czerwca grupa uczniów szkoły pojechała na wycieczkę integracyjną do tężni solankowej w Radlinie. Tężnia w Radlinie jest pierwszą tężnią solankową jaka powstała na terenie Górnego Śląska. Podczas pobytu w tężni korzystaliśmy z inhalacji solanką, by ,,odtruć” nasze organizmy, które są na co dzień narażone na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem i smogiem. Dowiedzieliśmy się jedna godzina inhalacji w tężni dostarcza organizmowi taką sama ilość potrzebnego jodu jak podczas trzech dni spędzonych nad morzem. Dodatkową atrakcją podczas wyjazdu były zabiegi hydroterapii i refleksoterapii, które mogliśmy sobie zaaplikować w basenach z zimną wodą i kamykami. W tym ciekawym i urokliwym miejscu mogliśmy korzystać z siłowni pod chmurką, gier planszowych, leżaków. Znaleźliśmy również czas na rozmowę, relaks i podziwianie wiosennej przyrody. Polecamy koleżankom i kolegom wyjazd do tężni.