Wycieczka do Wrocławia

30.03.2022

W ubiegły piątek tj. 25 marca, uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Wrocławia. Najpierw zwiedzali Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”, zgłębiając tajniki wody i jej powstania na powierzchni Ziemi. Muzeum podzielono na 7 stref tematycznych. Każda sala „Hydropolis” jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. Znajdują się tu dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć można wielu urządzeń, pomp, silników czy dźwigni. Kolejnym punktem była wizyta w „Afrykarium”. Jest to jedyne na świecie oceanarium poświęcone tylko faunie Afryki. W 21 basenach i akwariach uczestnicy podziwiali ponad 350 gatunków ryb oraz ssaków pochodzących z Czarnego Lądu m.in. rekiny płaszczki czy specyficzne manaty. Po smacznym obiedzie w restauracji „Laguna”, uczniowie i nauczyciele zwiedzili tętniący życiem wrocławski Rynek, poszukując krasnali oraz okien, których nie ma. Wizyta we Wrocławiu zakończyła się w pracowni lodów rzemieślniczych. Wyjazd został sfinansowany ze środków Stowarzyszenia „Dla Dobra”. Bardzo dziękujemy!