Wycieczka dydaktyczna do Śląskiego Centrum Florystycznego „REKPOL” w Turzy Śląskiej

14.04.2015

W środę 1 kwietnia – i to nie był żart z okazji Prima Aprilis – naszym szkolnym busem pojechaliśmy na wycieczkę edukacyjną.
Zajęcia zorganizowała i prowadziła pani Dorota Klimkiewicz a opiekunką uczniów była pani Dorota Porwoł.Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczący się zawodu ogrodnik.

W centrum florystycznym REKPOL mieści się hurtownia kwiatów ciętych i doniczkowych z całego świata oraz artykułów dekoracyjnych dla florystów, dekoratorów oraz kwiaciarni.
Do dyspozycji mieliśmy wszystkie pomieszczenia hurtowni tj. chłodnie w której przechowuje się  rośliny ciętych i niektóre rośliny doniczkowe oraz, zieleń ciętą , którą stosuje się jako dodatek do bukietów oraz kompozycji kwiatowych oraz pomieszczenia z licznymi dodatkami dekoracyjnymi tj. świecami, wstążkami, szkłem , kwiatami sztucznymi, koszykami itp.

Jak pokazują zdjęcia uczniowie zaznajomili się z licznymi gatunkami i grupami roślin np. roślinami cebulowymi, owadożernymi, sukulentami, drzewkami bonsai, epifitami, itp.
 Tu łatwiej można było pogrupować rośliny doniczkowe ozdobne z liści, owoców, kwiatów oraz zobaczyć jak rośliny z różnych stron świata  są pakowane i transportowane , by dotarły do odbiorcy bez żadnych uszkodzeń.

Uczniowie na zajęciach byli bardzo zaangażowani, robili zdjęcia roślinom, które szczególnie zwróciły ich uwagę, zadawali pytania, ogólnie zadziwiła ich ilość gatunków roślin , a nawet kolor niektórych kwiatów.
W przyszłości na pewno powtórzymy takie zajęcia, gdyż ogrom świata roślin zaskoczył uczniów, a należy pamiętać, że będą zdawali egzaminy i muszą sobie przyswoić określony materiał jak i jego obraz w rzeczywistym świecie – nie tylko w podręczniku czy na filmach instruktażowych.
Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!