Wycieczka dydaktyczna

3.05.2016

22 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej  Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczący się zawodu ogrodnik  po raz drugi byli na  wycieczce dydaktycznej w Śląskim Centrum Florystycznym REKPOL . Podróż do Turzy Śląskiej, gdzie mieści się ta „kwiatowa kraina" odbyła się naszym szkolnym busem.

Zajęcia zorganizowała i prowadziła pani Dorota Klimkiewicz.
Uczniowie po raz kolejny mogli poznać bogaty gatunkowo świat kwiatów krajowych i od  zagranicznych plantatorów , roślin egzotycznych, sezonowych tj. rośliny ogrodowe, tarasowe, cebulowe , iglaki oraz zieleń ozdobną .  Ogrodnicy dowiedzieli się także o sposobach przyjęcia i przechowywania  towaru oglądając halę rozładunkową oraz dwie chłodnie o różnej temperaturze, Jako dodatek do żywego świata roślin zapoznali się także z kolorowymi i praktycznymi  dodatkami wykorzystywanych w kwiaciarniach, kompozycjach i dekoracjach roślinnych.

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili sezonowy sklep ogrodniczy , gdzie poznali bogactwo roślin sadowniczych i ozdobnych produkowanych w szkółkach drzewnych, rodzajem drenaży i podłoży do upraw oraz elementami architektury ogrodowej.
Taka wycieczka to wspaniała powtórka z lekcji oraz przed egzaminem zawodowym.