Wycieczka do NOSPRu w Katowicach

22.02.2018

Młodzież naszej szkoły po raz drugi pojechała na wycieczkę do NOSPRu w Katowicach.  Ekipa  wyruszyła pociągiem z Rybnika, by przespacerować się zimowymi uliczkami stolicy Śląska,obejrzeć kila pomników i ciekawych miejsc. Zwiedzanie Galerii Katowickiej pozwoliło porównać ją do tych naszych rybnickich. Celem wycieczki była Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i koncert edukacyjny z serii „Muzyka-blask, mrok, półcień”. Piękna i imponująca sala zrobiła wrażenie na uczniach, a muzyka słuchana na żywo, wysiłek muzyków i dyrygenta sprawiła radość uczestnikom i przeniosła ich w zaczarowany świat muzyki. Na wycieczce były atrakcje nie tylko dla ducha, ale też coś dla ciała-na zakończenie pobytu w Katowicach uczniowie skosztowali najprawdziwszych krakowskich obwarzanków.