Z ekologią na TY….

25.04.2012

„Dobra energia dla wszystkich” pod takim hasłem zainaugurowano w poniedziałek 16 kwietnia tydzień ekologiczny w naszej szkole. Podczas inaugurującego apelu uczniowie Zespołu Szkół nr 6 dowiedzieli się o przedsięwzięciach planowanych w ramach akcji.

W ramach działań poszerzających wiedzę młodzieży z zakresu ekologii zorganizowano m.in. wizytę w Ośrodku Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Rybnik. Tam uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami leśnych zwierząt. Młodzież uczestniczyła ponadto w przygotowaniu gazetki o parkach narodowych. W ramach wspomnianego tygodnia w szkole zorganizowano projekcję filmów ekologicznych udostępnionych przez Ministerstwo Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Młodzież uczestniczyła także w konkursie ekologicznym odbywającym się Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym.

Uczniowie zaprezentowali makietę Ojcowskiego Parku Narodowego oraz uczestniczyli w konkursie sprawdzającym wiedzę z postaw ekologicznych, w którym szkoła zajęła drugie miejsce. W ramach tygodnia ekologicznego uczniowie wyposażeni w rękawice, grabie i worki aktywnie włączyli się w porządkowanie szkolnego obejścia. Ostatnim szalenie interesującym akcentem było spotkanie z podróżnikami z Silesia Adventure Team i relacja z wyprawy po ciekawych miejscach na ziemi ilustrowana zdjęciami oraz filmami z podróży. O przygodach opowiadali Irek „vertix” Kapler, Grzegorz „dread” Gwóźdź i Sławomira Klimek. To była fascynująca podróż bez wiz i dewiz do Maroka, Australii, Ukrainy i Republiki Południowej Afryki.

Zapraszamy do galerii.