Z kulturą za pan brat

20.11.2017

W bibliotece odbyła się lekcja w oparciu o książkę Virginii Wooolf pt.Niebieska zasłona. Lekcja biblioteczna przeprowadzona była dla starszych uczniów naszej szkoły  i ich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej. Celem było zintegrowanie uczniów i zachęta do czytania, oraz rozbudzanie wyobraźni i doskonalenie funkcji językowych. Dodatkowo w Bibliotece uczniowie mogli zwiedzić wystawę malarstwa Piotra Pilawy. Wśród ciekawych obrazów uczniowie szczególnie upodobali sobie wizerunki zwierzaków.

Na zakończenia dnia pracy i wysiłku umysłowego nastąpiła cześć rozrywkowa.  Wspólnie poszliśmy do nowo otwartej cukierni na rybnickim rynku, by skosztować świeżutkich pączków. Następnie przy filmie „Tarapaty” w Cinema City uczniowie przenieśli się wraz z bohaterami filmu w tajemniczy świat przygód.