Z matmy najlepsi w regionie

17.05.2015

Patrycja i Maksym, uczniowie klasy III zawodowej naszej szkoły, wzięli udział w IV Regionalnym Konkursie Matematycznym "Matematyka z pasją" w Zabrzu.

Konkurs odbywał się w tym roku pod hasłem "Czas zawodowców" Dominowały, zatem zadania typowe dla różnych zawodów: obliczenia budowlańców, malarzy, kucharzy, ogrodników przeplatane zadaniami z serii matematyka, na co dzień. Pojawiło się również ekonomiczne spojrzenie na pracę, czyli liczenie nadgodzin i stawek, liczenie stopy bezrobocia czy podwyżek.

Wśród szkół z Bytomia, Zabrza, Pyskowic, Tarnowskich Gór, Bielska-Białej, Cieszyna, nasza szkoła z Rybnika była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce w regionie. Patrycja i Maksym uporali się z zadaniami rewelacyjnie i w punktacji od początku wiedli prym.

Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród naszym mistrzom i wspólne foto. Zwycięzcom gratulujemy:)